czwartek, 5 maja 2011

Gadu-Gadu 10.5

Jest już dostępna najnowsza wersja popularnego komunikatora internetowego Gadu-Gadu. W finalnym wydaniu GG 10.5 producent zoptymalizował interfejs i wprowadził zmiany mające zapewnić łatwą obsługę programu.
GG 10.5 - komentowanie opisu   
Najważniejsze nowości w GG 10.5 w porównaniu z poprzednim wydaniem komunikatora to m.in.:
  • nowe okno główne aplikacji i lista kontaktów (m.in. szybki dostęp do ostatnich rozmów),
  • zmieniony wygląd i funkcjonalność okna rozmowy (usunięto boczny pasek zakładek, usprawniono skalowanie rozmiaru okna rozmowy),
  • możliwe komentowanie opisów znajomych z poziomu komunikatora, bezpośrednio wewnątrz listy kontaktów,
  • wprowadzono nowy panel informacji z portalu gadu-gadu.pl.
Producent aplikacji wprowadził też sporo zmian mających ułatwić użytkownikowi obsługę programu. Są to m.in.: osobne pinezki dla listy kontaktów i innych aktywności komunikatora; (dzięki temu można w lepszy sposób zarządzać aplikacjami GG 10.5, które chcemy zawsze widzieć na wierzchu) oraz poprawiona obsługa numerów telefonii GaduAIR (obsługa również innych prefiksów niż 729). Dzięki temu użytkownicy, którzy przenieśli numer z innej sieci do sieci GaduAIR są teraz poprawnie identyfikowani przez komunikator.
Tzw. hoover, czyli dymek z danymi obok kontaktu znajomego, w Gadu-Gadu 10.5 pojawia się dopiero po kliknięciu, a nie jak dotychczas automatycznie. Usunięty został też domyślny opis "Mam nowe Gadu-Gadu..."
Gadu-gadu to komunikator używany przez 7 mln osób miesięcznie (dane za styczeń 2011, Megapanel/PBI Gemius).
Program, który w sierpniu 2010 r. obchodził 10. urodziny, stał się w Polsce synonimem komunikatora. Przez te 10 lat GG obrastało w nowe funkcje i usługi, przekraczając w pewnym momencie próg "używalności" i stając się oprogramowaniem kłopotliwym i ociężałym, co potwierdzały testy
Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu GG Network S.A., który od początku tego roku kieruje spółką, zapowiada, że ta sytuacja się zmieni. "Wiemy, że wersje z ostatnich dwóch lat nie do końca spełniły oczekiwania użytkowników, były pamięciożerne, nieintuicyjne i przytłaczały funkcjami. Do końca tego roku chcemy to naprawić. Gadu-Gadu ma być lekkie, przystosowane do wielu systemów i przyjazne" - zapowiada Jażdżyński.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz